Black Pearl

 

Specjalistyczny nawóz bezchlorkowy zawierający w swoim składzie kwasy fulwowe i huminowe, azot, potas oraz dodatkowo siarkę, materię organiczną wolne lewoskrętne aminokwasy pochodzenia roślinnego. Granulowany nawóz stały o dużej zawartości substancji organicznych, kwasów huminowych i fulwowych wspomagających absorpcję składników odżywczych zawartych w glebie, zwiększa aktywność mikroorganizmów pożytecznych, poprawia rozwój korzeni, zatrzymuje wodę w glebie oraz zapewnia równomierną dystrybucję składników odżywczych z gleby.

Black Pearl był pionierskim produktem tego typu w Hiszpanii i do dziś jest jednym z najlepszych jakościowo produktów tego typu na świecie, o wysokiej efektywności stosowania. Produkt spełnia normy do stosowania w rolnictwie ekologicznym, zgodnie z Rozporządzeniem Rady (WE) nr 834/2007.


NAWOZY STOSOWANE W NAWOŻENIU ROŚLIN JAKO NAWÓZ UZUPEŁNIAJĄCY.


Skład:
Materia organiczna - 75%
Kwasy huminowe i fulwowe - 29%
Kwasy huminowe - 8,5%
Kwasy fulwowe - 20,5%
Azot całkowity (N) - 10%
Potas (K2O) - 5%
Siarka (SO3) - 8,5%
Wolne L-aminokwasy – 9,5 %

Wspiera wczesny wzrost rośliny i rozwój korzeni.
Rośliny rosną wyrównane pomimo czynników:
* zimnej pogody lub suszy;
* przyspiesza wschody;
Minimalny koszt nawozu w porównaniu do potencjalnych korzyści.

Zalecenia:

Preparat Black Pearl można stosować jako nawożenie uzupełniające w nawożeniu podstawowym wszystkich gatunków roślinnych.
Zboża, rzepak, kukurydza, buraki cukrowe (stosowany jako dodatek do nawożenia podstawowego): 20 – 100 kg/ha wraz z nasionami.
Ziemniaki: można stosować jako dodatek do głównego nawożenia - 50-100 kg/ha. 
Rozsady upraw– 15-30 gr, 5-10 cm od korzenia sadzonki.

Kwas fulwowy i huminowy w glebie poprawia wzrost roślin – transportuje i mobilizuje składniki pokarmowe w glebie przyspieszając rozwój rośliny, ułatwiając w ten sposób absorpcję substancji przez korzenie. Kwas fulwowy i huminowy może znacząco zmniejszyć parowanie wody i zwiększyć magazynowanie wody podczas suszy.
Przy wyższym pH, koloidy glebowe wiążą wiele substancji odżywczych, zwłaszcza pierwiastki śladowe takie jak Fe i Cu. Twierdzi się, że kwasy fulwowe i humusowe w glebie pomagają transportować  żelazo w formie chelatów do liści roślin zapobiegając w ten sposób chlorozom. 

 


Downloads:
black-pearl-pl.pdf